The Box / Pudełko (2009)

Redakcja EWTO w liczbie 2/3 spróbowała przyjąć nowe wypociny mocno przekultowionego reżysera „Donnie Darko”. Obawy wisiały jednak powietrzu ze względu na poprzednie dzieło, czyli „Southland Tales” (przeokrutne ścierwo m.in. z Justinem Timberlakiem i Dwaynem „The Rock” Johnsonem).

Film oparty jest na tym samym opowiadaniu, co jeden z odcinków „The Twilight Zone„. Fabuła przedstawia się następująco: rodzina znajduje pod swoim domem enigmatyczne pudło. Po jakimś czasie pojawia się równie tajemniczy typ (z niedostatkami japy), który oznajmia im rolę dostarczonego gadżetu. Mianowicie jest to drewniana konstrukcja z czerwonym przyciskiem, którego naciśnięcie powoduje śmierć losowej osoby i napływ sporej ilości gotówki w liczbie milion $.  Para zaczyna analizować sytuację i w tym momencie Cameron Diazzzzzzzz zzzZZZzzzzZZZzzz zzzZZZzzzzZZZzzz zzzZZZzzzzZZZzzz zzzZZZzzzzZZZzzz zzzZZZzzzzZZZzzz zzzZZZzzzzZZZzzz zzzZZZzzzzZZZzzz 
zzzZZZzzzzZZZzzz zzzZZZzzzzZZZzzz (tu alabama sie budzi, ale niewiele pamięta) zzzZZZzzzzZZZzzz zzzZZZzzzzZZZzzz 
zzzZZZzzzzZZZzzz zzzZZZzzzzZZZzzz zzzZZZzzzzZZZzzz zzzZZZzzzzZZZzzz zzzZZZzzzzZZZzzz zzzZZZzzzzZZZzzz 
zzzZZZzzzzZZZzzz zzzZZZzzzzZZZzzz zzz i nagle piorun z Marsa, kosmici, Bóg, kalekie dzieci, żonoboje, wielkie hangary, ludzkie kolejki,  basenowe portale i zzzZZZzzzzZZZzzz zzzZZZzzzzZZZzzz zzzZZZzzzzZZZzzz zzzZZZzzzzZZZzzzzZZZ.

Niewiele możemy o tym filmie możemy powiedzieć, ale dwukrotne podchodzenie do niego i potężna dawka snu (tym razem słynny zabieg mieszania się jawy i snu nastąpił na widowni, a nie na ekranie) świadczą o zerowym budowaniu napięcia, pomimo próby dramatyzacji poprzez muzykę. Dobra scenografia. Miej wyjebane z plusem !

miej wyjebane

Reklamy