teasertywnie #1

John Alabama próbował swego czasu usystematyzować publikacje zapowiedzi filmowych na blogu. Pomysł był dobry, wykonania – brak. Panu Alabamie po prostu nie wyszło. Tu wchodzę ja – Drillbit Trailer, zatrudniony w jednym celu: dostarczać solidną dawkę filmowych zapowiedzi bardziej systematycznie niż mój poprzednik. Zaczniemy od małego wytłumaczenia:

TEASERTYWNOŚĆ – termin oznaczający umiejętność oceny jakości filmu na podstawie jego zapowiedzi (trailera lub teasera), by na bazie doświadczeń i długo wyrabianego instynktu filmowego mieć na niechciane pozycje wyjebane.

Matka / Mother / Madeo – niektórzy pewnie znają piękny koreański hit ‚The Host’ (Gwoemul). Wspomnianym niektórym, dedykuję ten trailer nowego filmu pana Joon-ho Bonga. Reszcie nakazuję z Gwoemulem się zapoznać. ‚Matka’ opowiada o kobiecie, która próbuje znaleźć zwyrodnialca odpowiedzialnego za mordy, o które został oskarżony jej opóźniony w rozwoju syn.

Vodpod videos no longer available.


Hot Tub Time Machine – nie wiem jak wy, ale ja pragnę razem z czwórką bohaterów tego filmu odkryć nowy wymiar czadu! Panowie po dobrej najebce w jacuzzi budzą się w latach gdy Michael Jackson był jeszcze czarny! Piękny pomysł. Spodziewam się cudnie żadnej i dość chillowej komedii. Czegoś na miarę jednego z 11 ulubionych filmów QT roku 2009 – ‚Observe and Report’ tylko lepiej! Dodatkowo film poruszy wiele aktualnych tendencji społecznych jak np. ‚jak komunikować się z nowo poznaną dziewczyną bez facebook’a?’.

Vodpod videos no longer available.


Alice in Wonderland / Alicja w Krainie Czarów – dobra, czas na burtonowską wersję Alicji w Krainie Czarów. Spodziewałem się wybornej wizualnie adaptacji książki, ale przy drugim trailerze wymiękłem. Wydaje mi się, że w celu napakowania filmu Szalonym Kapelusznikiem (w tej roli standardowy Johnny Depp) Burton zamiast adaptacji nakręcił kontynuację znanej historii. Dodatkowo, za produkcją stoi Disney, więc na pewno nie będzie tak mrocznie jak bym tego chciał, a szkoda, psychodeliczna adaptacja filmowa (na miarę tej ze świata gier) tej książki miałaby spory potencjał.

Vodpod videos no longer available.


Leaves of GrassEd Norton w podwójnej roli. Wykładowca akademicki wraca do domu by przekonać się, że jego brat bliźniak, hodowca i sprzedawca marihuany, ma plan by pokonać lokalnego bosa narkotykowego. Brzmi jak lekka komedia, wygląda tak samo, ale podobno zaskakuje złożonością, a nawet brutalnością. Czasem rzeczy nie są tym czym się wydają, tak ma być z tym filmem.

Vodpod videos no longer available.


Inception – wreszcie pojawił się pełnowymiarowy trailer do nowego filmu Christophera Nolana („Memento”, „Prestige”, „Dark Knight”). Nadal nie wiele z niego wiadomo, ale kombinacja aktorów brzmi ciekawie: Leonardo DiCaprio, Ellen Page („Juno”, „Mouth to Mouth”, „Hard Candy”)  i Tom Hardy („Bronson”, „Rock’n’Rolla”).

Vodpod videos no longer available.

Saint John of Las Vegas – indie komedia ze Steve’em Buscemi w roli ex-hazardzisty na tropie przestępstw ubepieczeniowych. Film wyprodukował Spike Lee i Stanley Tucci, a w pozostałych rolach m.in. znana pani komik Sarah Silverman i słynny karzeł Peter Dinklage („In Brudges”,  „Death at a Funeral”). Po obejrzeniu trailera podchodzę dość sceptycznie do projektu, mimo wszystkich nazwisk.

Vodpod videos no longer available.

Legion – na sam koniec film, którego fabuła jest tak bzdurnie nietuzinkowa, że nie potrafiłem się oprzeć pokazaniu tego trailera. Bóg wysyła tytułowy legion aniołów, aby przeprowadzili biblijną Apokalipsę. Przeciwstawia się im ostatni grupka nieznajomych uwięzionych w pustynnym barze, którym na ratunek przybywa  Archanioł Michał. Film nakręcił typ, którego nikt nie zna. To samo tyczy się aktorów, może poza Paul’em Bettany’m i Dennis’em, Quaidem. Anioły z karabinami maszynowymi i Bóg jako totalny wróg ludzkości – wiadomo czego się po tym spodziewać.

Vodpod videos no longer available.
Reklamy