teasertywnie #5


Z recenzjami jest średnio ale trailerów dostatek ! Oczywiście nie mogło się obyć bez zombie i Nicka Cage’a !


The Runaways -film o zespole młodych fruziek grających proto punk i heavy metal w latach 70-tych. Słowa klucze jak Teen, Coming Of Age, Rock ‚n’ Roll, Cult Favorite, razem z ratingiem (Rated R for language, drug use and sexual content – all involving teens) totalnie do mnie totalnie przemawiają. Chcę to zobaczyć.

Vodpod videos no longer available.

Season of the Witch / Polowanie na Czarownice – tego filmu nie uratuje nawet Nic Cage we własnej osobie.

Vodpod videos no longer available.

Repo Men – kiedyś był jeden Repo Man, teraz jest ich więcej a film się zapowiada słabo, ale do zobaczenia z chłopcami przy czillu. Mocna obsada i potencjał typowego hitu.

Vodpod videos no longer available.

Diary of a Wimpy Kid – film młodzieżowy, zawsze chętnie zobaczę.

Vodpod videos no longer available.

No One Knows About Persian Cats /  Nikt Nie Rozumie Perskich Kotów – nagrodzony w Cannes irański film o młodzieńczym buncie wyrażanym poprzez „undergroundową” indie-rockową muzykę, kulturalnej represji i tłumieniu kreatywności przez irańskie władze. „I love indie rock music: 50 Cent, Madonna… They’re great !”

Vodpod videos no longer available.

Survival of the Dead  – ojciec chrzestny zombie-horrorów – George A. Romero powraca z kolejnym filmem o żywych trupach. Teaser jest dość dziwaczny i sugeruje wprowadzenie nietypowej dla Romero komediowości. Myślę, że ten pan powinien poprzestać na swojej pierwszej trylogii (o ile nie na samym „Night of the Living Dead”), chociaż ciekawi mnie metaforyczność obrazu („Night of the Living Dead” – odzwierciedlenie politycznych i społecznych obaw w latach 60., „Dawn of the Dead” –  krytyka konsumpcjonizmu itd.)

Vodpod videos no longer available.

Prince of Persia: Sands of Time / Książe Persji i Więzień Barbakanu (pozdrowienia dla mamy wiadomo kogo ;) –  w tej zapowiedzi ograniczę się głównie do równoważników zdania i haseł: Jerry Bruckheimer, Walt Disney, Jarhead jako Książe Persji, połączenie „Piratów z Karaibów” z „Mumią”, onelinery w trailerze – to wszystko składa się na dewastację sentymentu z dzieciństwa. Mała dygresja: Ben Kingsley to typ aktora, którego dotknął syndrom Samuela L. Jacksona – jego gra i dobór ról oscylują między totalną żenadą i dobrymi występami.

Vodpod videos no longer available.
Reklamy