Remake ‚The Toxic Avenger’ – for real?

Stało się. Nie wystarczyło, że powstają remake’i epickich produkcji sprzed lat, świetnych filmów z zagranicy sprzed roku czy dwóch, czy azjatyckich horrorów, które mogły nawet jeszcze nie wyjść w oryginale. Superhipermegaproducent hollywoodzki Akiva Goldsman chce wskrzesić ‚The Toxic Avenger‚a z 1984 roku. Film skazany na kult przez to, że jest jednocześnie strasznie żadny, ale i genialny w swojej beznadziei. Ten typowy przykład kina tak złego, że aż pięknego, powstał w wytwórni, która dokładnie w takich produkcjach się specjalizuje – Tromie. Dla osób z nią powiązanych, ‚Plan 9 from Outer Space‚ to z pewnością majstersztyk godny naśladowania i wierzcie mi, już dawno udało im się go pobić. Od brutalnych pół-erotyków musicalowych takich jak ‚Tromeo i Julia’ przez filmy, w których czadowe są niestety tylko tytuły jak ‚Barbarzyńska Nimfa w Piekle Dinozaurów’ czy ‚Surfujący Naziści Muszą Umrzeć’ aż po studencki debiut twórców ‚South Park’, czyli podejście do prawdziwej historii jedynej zapisanej sprawy o kanibalizm w stanie Kolorado pt. ‚Cannibal: The Musical‚. Największym hitem Tromy i swoistym przełomem był jednak ‚The Toxic Avenger’ i choć jestem przekonany, że mimo usilnych prób (powstały 4 części i serial animowany) nie widziało go zbyt wiele osób, to jednak troszeczkę się cieszę z tej producenckiej decyzji (pomyłki ?). Przejdźmy do konkretów.

Męczony w szkole i praktycznie wszędzie, chudy i chorowity kujon, w wyniku wypadku spowodowanego przez oprawców staje się obrzydliwym mutantem. Na szczęście zdobywa też nadludzką siłę, a w późniejszej części filmu prócz sławy nawet piękną dziewczynę (SPOILER ALERT – jest ślepa – lol). Pastisz na filmy i komiksy o superbohaterach zrobiony za koszmarnie małe pieniądze wciąż bawi. Efekty specjalne przypominają włoską kuchnię, a żarty i gagi śmieszą jak w mało której obecnej produkcji. Zerknijcie tylko na zapowiedź.

Dlaczego więc za produkcję remake’u takiego filmu bierze się wspomniany wyżej megaproducent, a na reżysera wybiera pana, który nakręcił ‚Hot Tub Time Machine’? Dlatego, że film będzie w kategorii wiekowej PG-13 (od lat 13). Dziękujemy i zapraszamy do bezpowrotnego wyjebania włożonego hajsu.

ps. Oryginał jak najbardziej polecamy, szczególnie w ramach chillu przy używkach i/lub w odpowiednim gronie.

ps2. Nawet Nike złożył hołd obywatelowi Toxie, oto Nike SB The Toxic Avenger:

Reklamy