tygodniówka#2 21-28.01

 

Wbrew temu co mówi John Alabama udało się zrobić tygodniówkę#2! Enjoy

 

„Och Karol2”

Piotr Adamczyk (sic!!) w re-make’u filmu z 1985roku. Film opowiada historie Karola Górskiego któ®y ma ”to coś” a nawet ma „tego czegoś” bardzo dużo. Niemal wszystkie kobiety momentalnie zakochuja się w nim, a biedny Karol nie potrafi odmawiać kobietom. W konsekwencji uwikłany jest w romans z czterema kobietami w tym samym czasie. W filmie występuje plejada polskich aktorek (serialowych?) Marta Żmuda-Trzebiatowska, Małgorzata Socha, Małgorzata Foremniak, Anna Mucha. Komedia ni to śmieszna, ni to romantyczna, ni jakie to!

EDIT: już widziałem – CZYTAJ!

„Czarny łabędź”

Natalie Portman otrzymała już złotego Globa za tą rolę a dostanie jeszcze Oscara no bo jak nie? Darren Aronofsky – wszyscy poznaliśmy go dziesięć lat temu „Requiem dla snu”. Po ośmiu latach znowu nakręcił świetny film „Zapaśnik”(przywrócił do życia Mickey Rourke). Tym razem jego dramat zbiera świetne recenzje na całym świecie. Pozwolę sobie nie zdradzać fabuły filmu jedyne co powiem to maksymalny MUST SEE i EJ WEŹ TO OBEJRZ!

„Lampart”

Dziwna sytuacja związana jest z tą premierą. Film pochodzi z 1963 roku. 2 lata temu miał premierę telewizyjną, a w pt 21.01 wchodzi do polskich kin. Film ten to ekranizacja ksiązki Giuseppe Tomasi di Lampedusa. Jest to kostiumowy dramat wojenny, a w rolach głównych zobaczymy Alan Delon oraz Burta Lancastera

 

 

„Wkraczając w pustkę”

Pamiętacie „Nieodwracalne”? Tym razem po siedmiu latach Gaspar Noe zabiera nas w podróż do Tokio. Film opowiada historie rodzeństwa Oscara i Lindy. Oscar zajmujący się handlem narkotykami zostaje zastrzelony przez policje podczas obławy. Jednak jego dusza pozostaje na ziemi i dalszą część filmu śledzimy z perspektywy ducha. Film chwalony jest przede wszystkim za psychodeliczną stronę wizualną, nieco mniej za fabule.

„Ajami”

Film porównywany jest w co śmielszych recenzjach do „Miasta Boga” w wydaniu izraelskim. „Ajami” jest debiutem reżyserskim Scandar Copti i Yaron Shani którzy w filmie przedstawiają pięć historii. Tytułowe Ajami to miejsce gdzie spotykają się wyznawcy judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, Palestyńczycy i Izraelici. Bieda zmusza ludzi do walki o każdy dzień.  Film nominowany był do Oscara w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny” oraz otrzymał Złotą Kamerę w Cannes.

Reklamy