tygodniówka#4

Na tle ostatnich tygodni. Osobiście uważam, że co najwyżej dwie tego tygodniowe premiery zasługują na uwagę. Szczęśliwie nadal są wyświetlane Black Swan i King’s speech, a nawet gdzie nie gdzie ponownie leci Social Network więc wciąż warto zajrzeć do kin. Zapraszam na tygodniókę#4

Londyński bulwar

Dla mnie najbardziej wyczekiwana premiera tego tygodnia. William Monahan laureat Oscara za Infiltracje nakręcił także „W sieci kłamstw”. O dziwo w tym filmie nie zobaczymy Leonardo DiCaprio.  Jednak pojawi się Colin Farrell oraz Keira Knightley. Film porusza się na granicy kryminału i romansu. Główny bohater Mitchell wychodzi z więzienia po odsiedzeniu trzyletniego wyroku jednak próbuje zerwać z światem kryminalnym jednak świat kryminalny nie chce zerwać z nim. Mitchell zatrudnia się jako złota rączka u samotnej kobiety.

 

Jak się pobyć celullitu

Od lutego nie piszemy o głupich polskich komediach więc i tutaj nie będę się rozpisywał. Andrzej Saramonowicz jeden z reżyserów Lejdis i Testosteron ściągnął przed ekran Tomasza Kota oraz Wojciecha Mecwaldowski. Jednak to nie oni wiodą prym w tym filmie a trzy koleżanki (Kluźniak(12 seriali na koncie), Hirsch (14seriali), Boczarska(10)). Jeżeli film okaże się hitem jeszcze o nim napisze i przeproszę za te słowa. Jednak zakładam że więcej o nim ode mnie nie usłyszycie.

 

Rodzina

Duński dramat reżyserowany przez Pernille Fisher Christensen ukazuje rozpad rodziny. Ditte – właścicielka piekarnii otrzymuje prace w Nowym Jorku. Poddaje się zabiegowi usunięcia ciąży by razem z chłopakiem wyjechać do USA i podjąć wymarzoną prace. Film obrazuje w jaki sposób nawet pozornie wydające się słuszne wybory mogą nieść za sobą niepożądane skutki.

 

Para do życia

Finlandski film dokumentalny miał swoją premierę już w 2010 roku podczas festiwalu poświeconym wyłącznie filmom dokumentalnym Planete Doc Rewiev na którym zdobył główną nagrodę „Millennium”. „Para do życia” przedstawia relacje jakie zachodzą między mężczyznami w… saunie. Finowie słyną ze swojej skrytej natury. Film pokazuje jednak że to nie jest do końca prawda. Mężczyźni opowiadają o najbardziej skrytych problemach, a towarzyszy temu także nagość czysto fizyczna. Ja tego jakoś „nie widzę” , ale może faktycznie jest to bardzo dobry dokument.

 

Sanctum 3D

James Cameron – jego nazwisko pojawia się chyba jeszcze przed tytułem na zwiastunie. Jego nazwisko pojawia się na plakacie. Tak naprawdę to tylko producent wykonawczy. Typowy zabieg marketingowy by przyciągnąć widzów na film. Sanctum opowiada historie młodych grotołazów którzy zostają uwięzieni w podziemnej pułapce i walczą o życie. Stawiam, że efektów będzie mniej niż w tronie czyli coś na poziomie Jackass’a a sam film będzie kolejnym z serii walki o życie klasy B.

 

Skyline

Kolejny gniot wchodzący na polskie ekrany. Szczęśliwie autorzy filmu nie mieli tupetu by puszczać go w 3D. Magiczne niebiesko światło powoduje, że znikają ludzie. Wkrótce rozpoczyna się wielka inwazja obcych! Grupa śmiałków postanawia jednak przetrwać. Podczas gdy z każdego zakamarka pojawiają się obce w różnych kształtach i rozmiarach oni uciekają. Zgaduję, że skoro to amerykanie nakręcili ten film to uda im się przetrwać.

 

 

Reklamy