tygodniówka#7

 

Dwa tytuły które już w niedzielę zmierzą się w walce o najlepszy film 2010 roku. Do tego Czarny Czwartek, czyli polski film który zapowiada się naprawdę dobrze! Zapraszam do tygodniówki wydanie #7 poprawione.

Czarny Czwartek – Janek Wiśniewski padł

Reżyser filmu Antoni Krauze ma na swoim koncie 36 filmów co jest dobrym prognostykiem. Drugi reżyser Paweł Chmielewski debiutuje na wielkim ekranie. Podobnie film jest debiutem scenarzystów. Na ekranie zobaczymy przede wszystkim aktorów teatralnych (!!). Muzykę przygotował Michał Lorenc, który ma wyrobioną markę, jako kompozytor muzyki filmowej. Film przedstawia sytuacje, jaka miała miejsce w Polsce w 1970 roku, kiedy to w Gdyni wojsko krwawo stłumiło manifestujących robotników, którzy wyszli na ulicę po ogłoszonej 12 grudnia podwyżce cen mięsa. Wierzę, że będzie to dobry polski film (jakiego dawno nie było). W ramach promocji polskiej kinematografii wystawiam na miejscu pierwszym w tygodniówce!

Do szpiku kości

4 nominacje do Oscara w tym ta najważniejsza dla najlepszego filmu.Dramat opowiada historię siedemnastoletniej Ree której ojciec zastawił dom by zapłacić kaucje za wyjście na wolność po czym zniknął. Gdy Ree i jej rodzinie grozi eksmisja dziewczyna decyduje się odnaleźć ojca. W filmie zobaczymy Jennifer Lawrence oraz John Hawkes. Myślę, że zapowiada się całkiem dobrze.

 

 

Wszystko w porządku

Komedio-dramat w dość dobrej obsadzie: Annette Bening, Mia Wasikowska, Mark Ruffalo, oraz Juliane Moore, której osobiście nie lubię. Film przedstawia historię pary kobiet, które wychowują nastoletnie dzieci Joni i Lasera. Sytuacja się komplikuje, gdy Joni osiąga pełnoletniość i postanawia znaleźć biologicznego ojca. 4 nominacje do Oscara – mamy, więc trzy dni by zobaczyć „Do szpiku kości” i „wszystko w porządku” nim akademia wskaże nam, który z tych filmów jest lepszy.

Dwa Rembrandty w ogrodzie

Polsko-niemiecki film dokumentalny opowiadający historię rodziny żydowskiej, która musiała opuścić zamieszkiwaną kamienicę, jednak zanim to zrobili na przydomowej działce pod domem zakopali swój dobytek. Teraz po wojnie próbują odzyskać swoją własność.

Piekielna zemsta

Reżyserem filmu jest Patrick Lussier który zazwyczaj odpowiadał za montaż między innymi w kilku filmach Wes’a Cravena. Od 2000 roku zajmuje się także reżyserią. Niestety jego filmy nie znalazły raczej rzeszy fanów. Osobiście „Krwawe Walentynki 3D” uważam za całkiem niezłe kino grind house’owe, bo wolę słabe filmy trójwymiarowe od superprodukcji w tej technologii. Jednak czy nowy film, w którym zobaczymy Williama Fichtnera oraz naszego faworyta Nicolasa Cage! Zdjęcia z planu przypominają mi Ghost ridera. No cóż – zobaczymy

Wojna żeńsko-męska

Widziałem. Nie powtarzajcie mojego błędu!

___________________________________________________

Filmowy POWER RANKING 2011

1. Prawdziwe męstwo

2.Czarny łabędź

3.Jak zostać królem

4.127 godzin

5.Turysta

Reklamy