tygodniówka#8

W niedziele rozdano Oscary. W tym tygodniu do kin wchodzi „Fighter” który zasłużenie zebrał statuetki w kategoriach ról drugoplanowych. Tygodniówka #8 taa daa…

Fighter

Film widziałem wczoraj. Niesamowity. Po obejrzeniu go, podobnie jak John Alabama, usiadłem do kompa i przeszukałem youtube, żeby sprawdzić jak bardzo był podkoloryzowany. Nie był(!). Nawet kolory rękawic się zgadzały. Dwa Oscary za role drugoplanowe – jak najbardziej zasłużone. Generalnie polecam film oraz kilka słów Johnego na jego temat (sama prawda).

Rango

Jak ja się cieszę, że w kinach dostępna jest wersja w/out dubbing. Jestem podświadomie przekonany, że ta animacja będzie naprawdę śmieszna. I mimo, że uważam Polaków za naprawdę dobrych w scenariuszach dubbingowanych, to i tak lubię oryginalne brzmienia bajek na dużym ekranie.  Zapowiada się rozrywka dla dzieciaków/rodzin/każdego wyluzowanego kinomana.

Kolorowe wzgórza

Dramat produkcji panamsko-kolumbijskiej, opowiadający historie dziewięcioletniego chłopca, który ma jedno marzenie – zostać wielkim bramkarzem. Historia dziecka w obliczu wojskowych starć wyniszczających kolumbijskie wioski. Film nieznanego reżysera, polecam wielbicielom kina ambitnego. Wojna w tle walki o marzenia, symbolika czy dokument?

Władcy umysłów

Matt Damon oraz Emilly Blunt jako główna para aktorska… Eee, nie jaram się. Nowe dzieło reżysera Ultimatum Bourne’a oraz Ocean’s Twelve, George’a Nolfi zapowiada się jako film rozrywkowy. Scenariusz napisano w oparciu o książkę Philipa Dicka. Jego twórczość już po raz jedenasty znalazła uznanie wśród filmowców, przykładami mogą być chociażby: Raport mniejszości, Pamięć absolutna czy Łowca androidów. Wracając do filmu, określenie: melodramat Sci-Fi brzmi dość niepokojąco. Osobiście boje się fabuły, w której główny bohater musi wybierać pomiędzy miłością, a sukcesem zawodowym. Tak jakby spodziewam się jak może się to zakończyć.

Sala samobójców

Wbrew pozorom oczekuje ‘czegoś’ od tego filmu (tego czegoś). I mimo komentarzy „emo żenada”- zobaczę tą produkcję(fakt: jestem komercyjnym wcieleniem EWTO, ktoś musi być).  Obraz Jana Komasa opowiada o ucieczce nastolatka do popularnego w dzisiejszych czasach świata wirtualnego. Romę Gąsiorowską pamiętam z Wojny polsko-ruskiej, gdzie miała dużą, bardzo dobrą rolę. Agata Kulesza posiada bogaty wachlarz postaci, które zagrała w różnych filmach. Jedynie główny bohater Jakub Gierszał nie wykazał się jeszcze na ekranie. Dam mu szansę. Niestety film jest ostro reklamowany w mediach. W tej chwili właśnie na TVN przeleciał mi teaser filmu… to nie wróży wiele dobrego.

_________________________________________________________________________

Filmowy POWER RANKING 2011

1. Prawdziwe męstwo

2.Czarny łabędź

3.Fighter

4.Jak zostać królem

5.127 godzin

Reklamy