tygodniówka#13

Znowu delikatnie spóźniona… no, ale jest! I kto cierpliwie czekał, ten się doczekał ^^. Nvrmnd… oto tygodniówka#13

Niepokonani

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o grupie uciekinierów z rosyjskich łagrów którzy próbują przedrzeć się do Indii. Nie muszę nikomu wspominać, że muszą zapierdalać przez Syberię, Mongolię, Tybet i te sprawy. Film wyreżyserował Peter Weir, reżyser m. in „Pan i Władca na końcu wszech świata” czy też „Truman Show”. Plejada znanych aktorów wciela się w rolę śmiałków: począwszy od Colina Farella, przez Eda Harrisa czy Marka Stronga na Jimie Sturgessie (w roli Polaka) kończąc. Myślę, że film nie zawiedzie dlatego polecam go na pierwszym miejscu w tym tygodniu. Swoją drogą… Ciekawe jak Jim mówi po polsku…

Miss Kicki

Tytułowa bohaterka wraca do rodzinnej Szwecji po latach emigracji zarobkowej. To właśnie tutaj zostawiła syna. Syn po dziesięciu latach rozłąki nie potrafi znaleźć z matkom wspólnego języka dlatego wspólnie wyjeżdżają na wakacje do Taipei. Podróż ta ma także drugie dno. Miss Kicki ma internetowy romans z mieszkającym tam biznesmanem. Oczywiście syn odkrywa ten fakt zmuszając kobietę by stanęła w końcu na wysokości zadania jako jego matka.

Greg Zorba

Film z 1964 roku opowiadający o Angliku który podczas pobytu na Krecie poznaje miejscowego staruszka dzięki któremu przechodzi przemianę. Film w którym zobaczymy między innymi Anthonego Quinna w najwyższej formie jest adaptacją powieści Nikolasa Kazantzakisa. Zapraszam do kin studyjnych.

Erretum

Errata czyli potocznie spis błędów to polski dramat psychologiczny. Wracający do rodzinnego miasta Michał Bogusz (w tej roli aktor który zasłużył na szacunek jako twarz Netii – Tomasz Kot) niespodziewanie pozostaje w nim na dłużej. Kolejne dni spędzane w mieszkaniu ojca przeradzają się w zły sen. Ostatnim polskim dramatem psychologicznym który wbił mnie w fotel jest Palimpsest Konrada Niewolskiego, ciekawe czy ten film podobnie miażdży?! Reżyser Marek Lechki blisko 8 lat temu nakręcił „Moje Miasto”. Wtedy jego film został cieplo przyjęty, więc jest nadzieja…

Czarne Słońce

Krzysztof Zanussi przedstawia dramat produkcji włosko-francuskiej. Fabuła przedstawia zakochanych w sobie Agatę i Manfrediego. Niestety ich miłość zostaje gwałtownie przerwana, gdy Manfredii ginie.  Kobieta postanawia odnaleźć mordercę i kiedy jej się to udaje wprowadza w życie plan zemsty. Muzykę do filmu skomponował Wojciech Kilar. Ciężko w internecie znaleźć chociaż jedno dobre słowo o tym filmie.

Niedokończony film

Dokument ujawniający w jaki sposób hitlerowskie Niemcy manipulowały opinią publiczną, kręcąc pseudodokumentalne filmy o życiu w getcie.

13-sty dzień

Wygląda na to, że jest to kolejny po filmach o Janie Pawle II film dla szkół i moherów.  Generalnie film opowiada historię Objawień Fatimskich. Jest zrealizowany w sposób przystępny dla współczesnego widza, więc jeżeli nie jesteś zmuszony przez babcię lub szkołę by go zobaczyć, a chcesz uzupełnić/utrwalić swoją wiedzę na ten temat – polecam.

Rio

Twórców epoki lodowcowej… blablabla – historia papugi która opuszcza klatkę i przemierza brazylisjkie Rio. Mnie podczas seansu zaskoczył brak prądu i język niemiecki. Niestety znikome jest prawdopodobieństwo, żeby i Was spotkały tego typu wydarzenia. Nie ma więc po co tracić czasu.

Bez smyczy

Komedia ? Rzekłbym dramat… to niby ja jestem komercyjnym wcieleniem EWTO ale takiego shitu dawno nie widziałem!

________________________________________________________

Filmowy ruchomy POWER RANKING

‚Limitless’ wprowadzam do zestawienia. Fajna sensacja, jednak oczekiwania przerosły to co widziałem na ekranie. Inne sHITy jakie widziałem w tym tygodniu: to bajka ‚Rio’ oraz film chcący się nazywać komedią ‚bez smyczy’. Szczególnie ta druga pozycja plasuje się gdzieś na dnie POWER RANKINGU obok ‚Weekendu’.

1.Jak zostać królem

2.Sala Samobójców

3.3 minuty 21.37

4.Inside Job

5. Limitless

Reklamy