tygodniówka#16

Tygodniówka na 13.05-20.05. Weekend zapowiada się burzowo, więc pewnie warto zerknąć w repertuar kinowy.

Lincz

Tako rzecze Pniaq : „ Na Lincz Krzysztofa Łukaszewicza szedłem z nadzieją ujrzenia dobrego, ciężkiego kina, bądź co bądź  bez szczęśliwego zakończenia. Jak na reżysera, który nie ma zdjęcia ani opisu na Filmwebie, Łukaszewicz poradził sobie z historią opartą na faktach całkiem zgrabnie. 61-letni facet terroryzuje mieszkańców jednej ze wsi. Jego mieszkańcy, a dokładnie trzej bracia postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce, kiedy zderzają sie z bierną postawą policji w tej sprawie. Jak się wszystko kończy zapewne wszyscy wiecie, ale konsekwencji linczu nikt nie był w stanie przewidzieć.. Po Sali Samobójców to kolejny polski film godny polecenia, najlepiej obejrzeć go w smętny i ponury dzień, w który ma się ochotę komuś zajebać w ryj.” Tyle. (btw poznajcie Pniaqa – średniego wzrostu, umięśniony blondyn, z charakteru cicha woda, ale jak sie rozkręci to tajfun, czarne, mocne poczucie humoru, ciężko ocenić mi aparycje – dużo łatwiej idzie mi z kobietami. Występuje gościnnie, jako osoba zaufana względem opinii kinematograficznej. Przedstawiam: Pniaq – ludzie, ludzie – Pniaq)

Mama

Rosyjski pseudodokument, przedstawiający rutynę życia bardzo otyłego chłopaka i jego matki. Obraz pozbawiony jest muzyki, brak tu dialogów – sama wizualizacja bezinteresownej miłości matki do dorosłego syna. Długie ujęcia i oświetlenie dodają „ciężaru” niemal nie ruchomym obrazom…  Film małżeństwa Yeleny i Nikolay’a Renard jest wytworem niezależnym, ekipa, która pracowała nad filmem za darmo, brak doświadczenia nadrabiała ogromnym zaangażowaniem.

Ksiądz 3D

Znowu 3D więc ode mnie zaoczny minus. Oparty o 16-tomową serię komiksów autorstwa Min-Woo Hyunga opowiadającą o świecie w którym ludzie zamknęli się w otoczonych murami miastach po wyniszczającej wojnie z wampirami. Tytułowy ksiądz nie ma nic wspólnego z pedofilami których znamy z naszego podwórka, a raczej jest to wojownik szkolony przez kościół specjalnie po to by walczyć z wampirami.

Bejbis

W Polsce film promowany jest jako „Amerykańska wersja Galerianek”, aczkolwiek po przeczytaniu opisu jedyny wspólny mianownik to prostytuowanie się dziewczyn. W tym wypadku mamy do czynienia z młodymi opiekunkami do dzieci, które nie tylko zajmują się dzieciakami, ale także „opiekują” się ich tatusiami – a może to tatusiowie opiekują się nimi ?

Armadillo – wojna jest w nas

Tytułowe Armadillo to nazwa bazy wojskowej w Afganistanie, w której stacjonują amerykańscy oraz duńscy żołnierze. Wydają się oni traktować wojnę jak przygodę, oglądają pornole na laptopach i bawią się sytuacją… do czasu, gdy jeden z nich zostaje ranny podczas ataku Talibów. Z jednej strony obserwujemy losy żołnierzy z drugiej biernych świadków wydarzeń czyli miejscową ludność, która nie chciała nigdy sił zbrojnych na swoim terenie. Mamy więc do czynienia z kolejnym filmem, przedstawiającym losy wojsk i okrucieństw wojny, tym razem w duńskim wydaniu.

Milion dolarów

Polska komedia! #SąCycki

________________________________________________________

Filmowy ruchomy POWER RANKING

Właśnie zdałem sobie sprawę, ze w tym tygodniu widziałem tylko mecze Playoff odbywające się za oceanem w najpopularniejszej koszykarskiej lidze świata NBA. Damn… polecam więc rywalizację Grizzlies z Thunders ^^ oraz głośne skandowanie #BeatTheHeat!

1. Sala Samobójców

2. Kod Nieśmiertelności

3. Limitless

4. Thor 3D

( 5. Playoffs ligi NBA )

Reklamy