tygodniówka#17

Tygodniówka na 20.05-26.05. Problemy z kompem nieco opóźniły tego tygodniowa tygodniówkę. Może więc ktoś widział któryś z premierowych filmów? i chciałby podzielić się swoją opinią?

Piraci z Karaibów: Na nie znanych wodach

Widziałem już we wtorek. I mimo, że nie jestem fanem serii przygód która odebrała mi Johnny Deppa (w każdym jego filmie widzę teraz Jacka Sparow) podobała mi się ta czwarta odsłona. Zacznę od minusa. Kurwa czy to musiało być w 3D? Szczęśliwie wiem, że pojawiły się też kopie analogowe w 2D i polecam każdemu tą wersje! Jack to Jack i tu nic się nie zmienia. Nie ma za to Orlando Blooma i na szczęście nie ma Keiry Knightley. Jest za to dodająca kobiecej drapieżności Penelope Cruz. Całość fajnie posklejana, twórcy filmu nie wymagają od nas znajomości poprzednich części prezentując nową historię. Polecam zostać na sali kinowej do końca napisów ponieważ po napisach mamy extra scenę!

Świnki

Tydzień temu? Nie dalej jak dwie mieliśmy premierę „Bejbis”. W tym tygodniu nasze kina odwiedza Polsko-niemiecki dramat o prostytuujących się nastolatkach. Tytułowe świnki to w slangu przygraniczny właśnie prostytuująca się młodzież. Tu poznajemy Tomka – szesnastolatek jest zwyczajnym chłopakiem, który zakochany w wymagającej dziewczyny postanawia znaleźć pracę. Niestety nigdzie nie zarobi tyle ile jego kolega Ciemny. W ten sposób odkrywa świat prostytucji szybko stając się atrakcją wyjazdów za zachodnia granicę. Film był nominowany do Złotego Lwa w kategorii ‘Najlepszy film’ podczas gdyńskiego festiwalu.

Mr Nice

Howard Marks – to autentyczna postać. Ukrywał się pod czterdziestoma trzema pseudonimami, zdobył wyższe wykształcenie jako fizyk jądrowy jednak zasłynął jako zwolennik legalizacji narkotyków, za handel którymi został skazany na 25 lat więzienia o zaostrzonym rygorze (wyszedł po siedmiu). Jego historia naukowca, szpiega, nauczyciela, promotora muzyki, pisarza, filozofa… sprzedała się na całym świecie w milionach egzemplarzy. Teraz w brytyjskim komediodramacie mamy szanse poznać historię Howarda Mr. Nice Marksa.

Bobasy

Gdy czytałem o tym filmie pojawiło się we mnie przekonanie, że to typowo damskie kino. Jaki facet zniesie oglądanie przez 79minut czwórki paromiesięcznych dzieciaków i nie ma tu znaczenia, że z różnych krajów! Drogie Panie… jak więc wspomniałem film Bruno Coulais (współtwórca Mikro/Makrokosmosu) to dokument zabierający Was w pierwszy rok życia czwórki noworodków z Tokio, Namibii, Mongolii oraz San Francisco. Enjoy.

Mamas & Papas

Alice Nellis – to, można by powiedzieć bardzo tajemnicza reżyserka… Jej najbardziej znane filmy to „Sekrety” i „Małe sekrety” (a teraz na poważnie , wszak mamy do czynienia z dramatem). Alice Mellis w najnowszym filmie skupia się na rodzicielstwie. Obserwujemy osoby które wyczekują narodzin, cieszą się każdą chwilą, ale także kobiety w przypadkowych ciążach, które wydają się niegotowe by sprostać nowym wyzwaniom. Film przedstawia wiele sytuacji i w słodko-gorzkim klimacie opowiada o tym czego wszystkiego jesteśmy – chcąc / nie chcąc – częścią.

Ostatnie tango w Paryżu

Polska premiera filmu z 1972 roku. Nie wiem czy jest sens opisywania tego film, wspomnę jedynie, że pewnie w tym tygodniu w kilku lokacjach będzie okazja zobaczyć go na dużym ekranie.

Wspaniała i kochana przez wszystkich

Duńsko-szwedzka ekranizacja książki (w porywach) porównywanej do Bridget Jones. Czterdziestoletnia, niezależna aktorka za namową koleżanki postanawia zrewolucjonizować swoje życie. Wpisując do CV umiejętności akrobatyczne dostaje rolę w filmie Ingmar Bergman, co obliguje ją do nauki salta w kilka tygodni. Lekka skandynawska komedia ? Nie mam nic przeciwko…

Delfin Plum

Bajka dla dzieciaków… animacja żałosna, texty nawet śmieszne, ale nie na tyle bym miał komukolwiek polecić to coś!

________________________________________________________

Filmowy ruchomy POWER RANKING

Unknown – Lian Neelson któemu znowu coś porwali. Byłem strasznie sceptycznie nastawiony do tego filmu. Daje mu jednak dobre 3 punkty, bo to klasyczna, książkowa wręcz sensacjach w dodatku z Diane Kruger <3

Delfin – bez komentarza

Piraci z Karaibów – siadasz i oglądasz – tak to działa, a przynajmniej ja tak podszedłem do tego filmu i bawiłem się dobrze.

1. Sala Samobójców

2. Piraci z Karaibów. Na nieznanych wodach new

3. Kod Nieśmiertelności

4. Unknown new

5. Limitless

Reklamy