tygodniówka#19

Tygodniówka na 3.05-9.06. Coraz później pojawiają się te tygodniówki, muszę coś w tym temacie zrobić – co nie znaczy, ze zapowiadam poprawę ^^. W tym tygodniu przede wszystkim X-men i Hangover , na koniec oczywiście także FILMOWY POWER RANKING, a w tym tygodniu coś najgorszego na samym dole strony… nazwę to „PS.” i ostrzegam tylko dla najtwardszych!

X-men: Pierwsza klasa

Matthew Vaughn („Kick-ass”, „Stardust”) jest reżyserem kolejnej części sagi X-men.  W sumie ciężko powiedzieć, że to kolejna część, bo oto przedstawia w niej świat sprzed wielkiej wojny Profesora-X i Magneto. Widzimy więc na ekranie młodych ludzi, którzy odkrywają w sobie supermoce jakimi zostali obdarzeni. W obsadzie między innymi James McAvoy, Kevin Bacon oraz Michael Fassbender. Nie rozpisując się za wiele wstawiam najwyższą rekomendację dla tego filmu w tym tygodniu i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Kac Vegas w Bangkoku

…czyli druga cześć jak dla mnie hitu wśród komedii – Kac Vegas (wypada posługiwać się oryginalnymi tytułami czyli Hangover (2009) i Hangover Part II (2011)). Nie było innej opcji. Jeżeli twórcy chcieli kręcić drugą część, musieli powtórzyć schemat kawalerski-urwanie filmu-o kurwa gdzie jesteśmy. Dlatego też zadanie, jakie sobie postawili było niezwykle trudne – aby mu sprostać, należało wymyślić coś mega nowego i gorącego. Jak wyszło? Pierwsza część była zaskakująca, dynamiczna, odkrywcza i przede wszystkim bardzo śmieszna. Druga część jest dość przewidywalna, wtórna, chwilami hardcorowa i śmieszna. Niestety śmieszna jedynie w wymiarze regular. Tak więc z seansu wyszedłem nieco zawiedziony, a co gorsza w planach jest Hangover part III, a po naszemu Kac Vegas w Amsterdamie (nie lepiej było to już nazwać: Kac Vegas, Kac Bangkok i Kac Amsterdam,)

Przytul mnie

Duński dramat przedstawiający historie szesnastoletniej Sary. Sara jest bardzo dobrą uczennicą. Jej spokojny i wrażliwy charakter zostaje poddany próbie, kiedy to zostaje zwabiona do szkolnej toalety, a tam na niby zgwałcona. Całość fakegwałtu zarejestrowana na komórce trafia do sieci – tak rozpoczyna się tragedia dziewczyny.

Uwikłanie

Najnowszy film Jacka Bromskiego zapowiada się całkiem dobrze. Morderstwo w niewyjaśnionych
okolicznościach, młoda niezależna Pani prokurator… niestety, to co rozwinęło się z tego ziarna to – jak dla mnie – nieco za długi pilot serialu. Nie potrzebnie włączony temat SB, bo przecież bez niego spokojnie byśmy przeżyli, po co Witold i jego historia pojawia się na ekranie tego nie wiem. Wiele tu znanych aktorów w rolach drugoplanowych Piotr Adamczyk (który na szczęście jest niemal nie widoczny), słaba Danuta Stenka, jak dla mnie, średnia Maja Ostaszewska, a po za nimi Andrzej Seweryn, Adam Woronowicz czy Krzysztof Globisz. Całość naciągana, wyidealizowana, absolutnie nie taka jakbym tego oczekiwał. Zakończenie:  pięknie ukierunkowuje fabułę w kolejne piętnaście odcinków pierwszej serii TVNowskiego serialu – gotów jestem założyć się o puszkę Coli, że ITI Cinema & ITI group, zrobią z tego papkę, jak wcześniej ze „Świadka koronnego” i wciśnie Wam to na ekrany telewizorów. Powodzenia.

Moskitiera

Hiszpańska komedia absurdu z 2009 roku. W roli głównej zobaczymy najsłynniejszą z córek Charlie Chaplina, a przy tym świetną aktorkę – Geraldine Chaplin. Jedno zdanie wstępu do fabuły: poznajemy rodzinę, żyjącą w przekonaniu, że jedyne czego powinni się obawiać to… komary.


________________________________________________________

Filmowy ruchomy POWER RANKING

W tym tygodniu widziałem kilka filmów oraz kawałek Kung fu Pandy

Pożyczony narzeczony – może nie do końca oglądałem, bo „przeklatkowałem go”. I kiedy nagle okazało się, że ten film skończy się tak jak lubię (patrz Sztuka zrywania) okazało się, ze to jeszcze nie koniec! Jestem na nie.

Fair play – ehh.. miałem nadzieję, że film będzie lepszy. Nie mogę postawić mu poważnych zarzutów, jednak nie zaiskrzyło między nami. Nie ma w nim tego czegoś co sprawi, że zapamiętam go na długo.

Kac Vegas w Bangkoku i Uwikłanie – patrz wyżej.

 

1. Melancholia

2. Sala Samobójców

3. Piraci z Karaibów. Na nieznanych wodach

4. Kac Vegas w Bangkoku new

5. Fair play new

 

PS. zastanów się dwa razy nim to sobie zrobisz:


Reklamy